Türk Pokeri Forvetbet’te

Bitmesine kalan süre
00:00:00:00
Gün:Saat:Dk:Sn
Maksimum Miktar
150 TL
Maksimum Yüzde
%100
Türk Pokeri Nedir?           
Türk Pokeri, sadece belirli iskambil kağıtları ile oynanan ve kuralları normal pokerden daha farklı olan oynama türüdür. Türk pokerinde sadece 7 – 8 – 9 – 10 – As – Joker (Vale) – Kız – Papaz kağıtları kullanılır. Oyuncu sayısı 4′e kadarsa bu şekildedir ancak 5′e ulaşırsa oynama kağıtlarına 6 da eklenecektir.
Her oyuncuya 5 adet kağıt dağıtılır ve yere 2 adet kapalı kağıt konulur. Oyuncuların her birinin 5 kağıdı vardır ve potlarla, el güvenceleri ile oyuna girerler veya girmezler. Amaç yere açılan 2 kağıt ile en iyi eli oluşturabilmek. Bu yönüyle tıpkı Texas Hold’em Poker’e benziyordur ancak işleyiş esnasında farklı kuralları vardır. Türk Pokeri oynamak için ideal oyuncu sayısı 4 veya 5′tir. Daha fazla kişi ile Türk Pokeri oynanmaz yani Texas Hold’em Poker’de olduğu gibi 9 oyuncu sınırı yoktur; en fazla 5 kişi ile oynanır. En az oynanabilecek kişi sayısı ise 2′dir. Her ne kadar bazı kuralların bloke olmasına neden olsa da, 2 kişiyle Türk Pokeri oynanabilir. 4 kişiye kadar oyuncu sayısında 8 kağıt kullanılır. 5′e çıktığında ise oyun 9 kağıt ile oynanır. Sadece Türkiye’de değil; Avrupa’da ve özellikle İtalya’da çok sık oynanan bir poker türüdür Türk Pokeri.
Texas Hold’em Poker’den çok daha fazla karmaşıktır ve daha keyiflidir. İlk defa oynandığı yer Türkiye değil aslında. Oyunun ilk ortaya çıkışı Almanya’da oldu fakat yine Türkler tarafından oynanıyordu. Son 20 yıldır dünya çapında yayılmaya başlayan oyunu online olarak oynamak mümkün. Bunun için Malta, Curaçao gibi Hollanda Artilleri ülkelerinden lisans alınabiliyor. Türk Pokeri oynatan bir site de Forvetbet’tir. Pokerciler Forvetbet sitesine üye olarak Türk Pokeri oynayabilirler.           


Türk Pokeri Kuralları           
Türk pokeri oynamak isteyen kişiler öncelikle Texas Hold’em Poker’in kurallarına hakim olmalıdır. El sıralaması aynıdır fakat 5 ve daha düşük kağıtlar (duruma göre 6 ve daha düşük kağıtlar) oyunda yoktur. Pas, gör, bekle gibi kavramların karşılığı ise gir, girme, pas, arttır olarak kullanılıyor.
Türk pokerinde krupiyer kullanılmaz yani masada sadece dağıtmak için bulunan biri olmaz. Her oyuncu sırasıyla kağıtları dağıtmak zorundadır. Elbette online oynandığında durum değişiyor ancak çok büyük bir kural ihlali olmadığı için oyunun işleyişe zarar vermemekte.
Küçük kör ve büyük kör kavramları yine vardır. Ortaya konulan pot miktarını tam olarak büyük kör, yarım olarak küçük kör ödemelidir. Buna göre pot 10 TL ise büyük kör 10 TL, küçük kör 5 TL mecburi olarak koymak zorunda. Bu kör olma ise her oyuncuya sırayla gelir. Türk Pokeri oyunundaki asli amaç eldeki 5 kağıt ile yerdeki 2 kağıdı kullanarak en iyi eli ortaya koymaktır.
BONUSU ALMAK İÇİN TIKLA